| ElleAhx a întrebat:

De curand mi-am luat un acvariu destul de mare si am cumparat de asemenea mai multe specii de pesti: Molly, Xipho, Guppy, Zebre, Gurami si Conconius. Imi puteti spune ce alte specii (care sa poata sta impreuna cu cele enumerate mai sus) mai pot lua? Multumesc.

3 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Fara sa te supar sa stii ca molly si xipho sunt pesti rapitori si o sa ciugule coada la gupy(crede-ma si eu am acvariu). cat despre gurami si conconius nu stiu nimic deoarece nu am avit. ar trebui sa iti ai nuste sanitari deoarece ei sunt necesari in fiecare acvariu curatandul prin inauntru. nu ar trebiu sa iti ai betta deoarece este peste rapitor
sa stii ca betta se mai numeste si pestele rapitor si NU iti lua
FUNDA

| dmrtr a răspuns (pentru dmrtr):

Scuze dar am scris repede daca nu intelegi.am scris cu cateva greseli de ortografie

| ElleAhx explică:

Guppy au stat cu molly si xipho mult timp. Inainte am avut tetrazoane si da, am gasit 2 pesti cu coada mancata asa ca am scos tetrazoanele si de atunci nu am mai avut probleme. Dar de curand un Conconius a murit asa ca am luat altul in loc si a doua zi am vazut ca unul dintr Guppy avea coada mancata. am citit pe net si am inteles ca Conconius ar manca cozile la Guppy. De aceea nu cred ca este vine lui Molly sau Xipho.