| TomyBrave2019 a întrebat:

Eram cu cățelul meu și cineva mi-a spus că la atingere are un ganglion umflat. Nu se prea vede dar se simte. E grav? Ce pot face? Să mă duc la veterinar cu el? Urgent vă rog!

Răspuns Câştigător
| Serpisorul a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la veterinar ca sa fii sigur si catelul sa fie in siguranta.
Nimeni nu poate sa iti dea un raspuns concret, mai ales pe internet unde orice simptom duce catre cancer sau cine stie ce boala grava. De multe ori, si anumiti medici mai fac greseli, ce sa mai zicem despre "specialistii" de pe internet...

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da, se poate opera.

| TomyBrave2019 explică (pentru Serpisorul):

Și ce poate fi? O părere te rog? E rău? Ce îi poate face medicul? Am văzut că poate să nu fie nimic grav și îi trece de la sine. Dacă mă duc la veterinar îi bagă câteva injecții fără rost...Dă-mi te rog o părere.

| TomyBrave2019 explică (pentru baru):

Da dar ce poate fi?

| Serpisorul a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Nu inseamna ca este ceva grav. Si la oameni se pot inflama ganglionii de la o raceala mai serioasa spre exemplu.
Probabil va cauta alte simptome ca sa determine cauza si ii va face o injectie pentru a-i intarii sistemul imunitar.

| TomyBrave2019 explică (pentru Serpisorul):

Ok mersi. Are de făcut vaccinul în 23. Cred că voi merge atunci.

| Andreeush a răspuns:

Du-te la veterinar cu el, nu-l lăsa așa.

| TomyBrave2019 explică (pentru Andreeush):

Ok. Mă voi duce mâine. Totuși nu are nimic altceva. Mănâncă și e la fel de activ.