| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,fac antrenamente la kickboxing de vreo doua luni și merg și trotineta vreo 15 km pana la sala.Problema este ca am câțiva câini pe drum care mereu fug după mine și sar la mine.Cum pot sa procedez? Nu îmi este frica sau ceva doar ca nu vreau sa ma muste cum pot evita asta?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Primăria este obligată prin lege să curețe străzile și maidanele de câinii fără stăpâni.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru anonimg):

Așa este.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru anonimg):

Eu am reclamat la Primărie când am întâlnit câini agresivi în orașul meu și au dispărut în scurt timp de pe stradă.

| DaniTDCI a răspuns:

Un spray cu piper, dai odata si nu o sa mai ai treaba cu ei.

| SingleForOne a răspuns:

Nu stiu daca ar merge, n-am incercat pana acum. Ai putea folosi un fluier anti caini pentru a-i speria, suflii cat de tare poti. happy

| Genevaaa a răspuns:

Nu stiu daca ajuta neaparat, dar incearca sa incetinesti cand sunt si sa stai mai spre ei cu corpul/capul. Pe mine a vrut sa ma muste un caine dar doar cand eram cu spatele.Cand eram cu fata la el, doar lătra si statea intr-un loc. Vezi cum sunt cainii. Sunt unii care daca esti calm de ataca, iar altii daca esti agresiv te ataca.