| Andreidjsjc a întrebat:

Ieri am fost cu câinele la un vaccin și a avut de făcut 2 injecții din câte am înțeles. Una sa nu îl doara și a doua tratamentul. Injecția a avut loc în picior, ieri seara când l-am adus a mers puțin (pentru ca îl durea piciorul) acum sta în acesasi loc fără sa se miște, am încetat sa-l ridic dar nu vrea, urla in gura de sarpe(îl doare foarte tare banuiesc) ce pot face?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Am doi catei de talie mica carora de cate ori le facea vaccin numai la ceafa au fost facute si intr-adevar facea o galma mica care in cateva zile se rezorbea dar niciodata nu li s-a facut in picior si niciodata cate doua intepaturi.Nu parea sa ii doara decat atunci cand baga acul dar atat, in rest nu ar trebui sa fie atat de dureros.Nu pot sa inteleg cum de pe al tau l-a mutilat in halul asta, eu cred ca ar trebui sa schimbi medicul

| LoryC a răspuns:

Cea mai indicată soluție ar fi să aștepti să vezi cum evoluează lucrurile, până pe seară. Dacă nu se observă o ameliorare a situației, poți încerca să iei legătura telefonic cu medicul veterinar. Sunt sigură că el va ști ce e de făcut în situația asta.