| qpAleee a întrebat:

Îmi doresc să adopt un câine. Am văzut astăzi o femelă de amstaff care aparent nu este agresivă cu animalele și foarte prietenoasă. A vrut să intre cu mine în scară însă există o problemă.
Eu și mama mea ne dorim mult un câine însă tatăl meu vitreg nu acceptă nici măcar un hamster în casă. Am mai avut un amstaff însă când am plecat odată și l-am lăsat acasă s-a certat cu mama mea și l-a dat.
Cum aș putea să îl conving?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tatăl tău vitreg te-ar iubi, ţi-ar lu-a un câine, mai ales că şi mama ta vrea.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pai l ai gasit s au cum,?
Ca nu inteleg! Pentru a detine un astfel de caine. trebuie sa ai peste 18 ani ..si sa l inregistrezi la politie!

| qpAleee explică (pentru Stropdeploaie):

Știu. Am mai avut amstaff. Este mai mult un metis de amstaff. Era cel mai probabil abandonata pentru ca i-am cumpărat niste conserve sa mănânce. Pare sa fi fost supusa luptelor de câini și montelor excesive. Și da, știu ca trebuie sa ai peste 18 ani.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru qpAleee):

Un Caine abandonat este posibil sa sufere si de vreo boala ceva. incurabila! Asa ca ai grija de aduci in casa! Iar despre tatal. tau.Cam greu sa l convingi atit timp cat nu i plac animalele in casa!