| YouLastEpicalWord a întrebat:

Salut in cateva zile urmeaza sa imi cumpar un pui de pisica. vreau sa stiu daca pisicile pot sta numai in casa (o sa o scot afara dar mai rar)

6 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Unele pisici zbiara si fac foarte urat cand ies afara. Probabil ca sunt obisnuite la apartament. Oricum depinde cum va fi obisnuita. Adica daca o s-o scoti mai rar mai bine n-o mai scoti de loc decat sa zbiere si sa faca ca toti... pe-acolo.

| Iubibilăă a răspuns:

Verisoara mea nu o scoate.
Pa, pa.

| Dafii a răspuns:

Pot să stea în casă dar, lor le trebuie mult spaţiu. Am avut două pisici, una dintre ele sărise pe geam deoarece vroia mereu afară. Pisica nu a păţit nimic, eu stând pe spate s-a agăţat de crengile copacului şi a coborât uşor. Am fost nevoită să o duc la bunica, unde şi-a dat şi duhul datorită unor câini proşti. Nu prea e o idee groyavă să o ţii în casă unde pui că nisipul din litieră miroase groaznic.

| Misteriosulboschet a răspuns:

Nu-mi plac matele.

| anamariatare a răspuns:

E o pisica acum cat e mica nu o lasa afara si cand va fi putin mai mare o scoti afara sa se obijnueasca cu curtea sau parcul sau unde vrei tu so duci

| Lenuta1999 a răspuns:

Pai o pisica trebuie sa locuiasca afara! Daca tu doresti sa o ti in casa este alegerea ta, dar ea trebuie sa mai iasa si la aer, sa-si afca nevoile si multe lucruri legate de pisici. Fundaa