| anonim_4396 a întrebat:

În ce ordine trebuie sa stea plumbii si cati la undita? Eu am 5 plumbi mici si ridicati toti sus fata de carlig.

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu inteleg la ce iti trebuie 5 dar e problema ta. In general iti trebuie unul iar greutatea lui depinde de cat de departe vrei sa arunci, ce fir folosesti, daca ai si feeder, cat de rapid curge apa etc

Cel mai simplu mod de a il pune e deasupra de un vartej (nu stiu cum se numeste treba aia cu 2 urechi care se poate invarti) iar inpartea inferioara a vartejului pui coltul.

| Vasilegabriel1246 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Pai daca pun un plumb imi sta pluta orizontal.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Vasilegabriel1246):

Atunci sau ai pluta prea mare sau plumb prea mic. Nu vad sensul sa pui 5 plumbi cand poti pune unul ami mare

| Vasilegabriel1246 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu am unu mare.Am decat plumb despicat.Cred ca este pluta mai mare

| Vasilegabriel1246 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu am unu mare.Am decat plumb despicat.Cred ca este pluta mai mare. apropo am pluta din trestie.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Vasilegabriel1246):

E cativa lei o pluta..cumpara si tu alta