| RobertKilleur a întrebat:

Salut.In seara asta cainele meu(bichon maltez, 3 ani) merge schiop.Cand il ating pe labuta dtanga fin fata il doare si ma musca. Ce poate avea?
Funda.

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poate avea multe.
O ruptura, iar pentru a confirma asta trebuie dus la veterinar, poate sa ii faca si o radiografie, apoi operatie daca este cazul.
O entorsa, tot medicul veterinar o sa iti spuna exact daca are o entorsa, dar si tratamentul adecavat, in general se administreaza antiinflamatoare ( oral sau injectabil)
Sau poate mai avea si o inflamatie externa, o rana la picior sau la pernuta, si tot medicul veterinar o sa iti spuna exact dar si tratamentul adecvat.
Deci du-te cu el la un medic veterinar pentru a iti spune exact ce are si sa iti dea tratamentul in functie de problema cainelui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori e sgariat, ori muscat, ori rupt in oricecaz trebuie dus la veterinar

| Diamantsacru a răspuns:

Poate i.a intrat ceva acolo. O așchie, un cui, poate

| el3nuska a răspuns:

Du-te cu cainele la veterinar. Urmareste-i miscarile, vezi daca are labuta umflata, ori daca pernutele sunt umflate. daca nu s-a jucat un un alt caine astazi, ori daca nu a alergat ca nebunul si sa se fi lovit, este posibil sa nu fie nimic grav ci sa aiba reumatismhappy

| Anonimaa0203 a răspuns:

Poate are o rana. Posibil l-au ranit alti caini sau i-a intrat o aschie in labuta. Mergi cu el la veterinar sau aplicai o alifie speciala. Sper ca ti-am fost de ajutor happy