| BuGsstormbunny a întrebat:

Intr-o seara au venit pe drumul principal de la padure mistretii cu puii lor, la vale unde este apa. Asta a fost pe la ora 8 si noaptea. Credeti ca sun sanse sa vina si ziua in amiaza mare. Dar iarna? Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Animalele au nevoie si ei de apa si de mancare.
Cand isi gasesc un loc unde este apa /mancare suficienta, atunci se obisnuiesc acolo.

Nu trebuie deranjati, mai ales daca sunt impreuna cu puii.
Probabil isi vor face un orar si vor merge la apa cand se obisnuiesc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Animalele știu să se ferească de dușmani. Astfel seara, noaptea sunt mai puțin vulnerabile dacă ies la loc deschis. Astfel, vor veni cu precădere seara pe întuneric.