| Benyamin173 a întrebat:

La ce instrumente pot invata sa cant la ele relativ usor?(am incercat chitara acustică si nu pre m-am descurcat cu earolling on the floor).

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Instrumente pe care le poti invata mai usor:
- toba
- muzicuta
- instrumente de suflat (fluier, flaut, trompeta etc.)
- pian si alte instrumente cu clape
Pentru a invata un instrument muzical trebuie sa ai auz muzical, simtul ritmului si dexteritate (manuala, orala etc.).
Evident, exersarea multa este indispensabila.

4 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Încearcă la Darabane

| Nătărău a răspuns:

Ralut! La parchet desprins. Așa de armonios sună al meu cînd calc pe el!

| anonimg a răspuns (pentru Nătărău):

Ăsta este un adeziv cu care se lipește parchetul: http://www.e-parchet.ro/......nic-15-kg/
Recomandat este să-l dai jos de tot și să-l lipești. Dar eu aș încerca să bag adezivul printre fisuri cu gletiera și cu șpaclul ca și cum aș da cu glet; iar ce rămâne deasupra să șterg repede cu o cârpă pentru că se usucă repede la căldură. Apoi aș pune niște blăni din loc în loc și greutăți peste ele ca parchetul să se lipească drept și nu umflat.

| sebi917 a răspuns:

Pianul este foarte usor pentru mine daca ai timp si chiar vrei sa inveti poti invata de pe YouTube sunt multe videoclipuri in care iti arata cum sa canti