| Andreipop123 a întrebat:

Locuiesc la curte si dețin un pui de Ciobănesc Corb in vârsta de aproximativ o lună și jumătate. De la ce varsta as putea sa il leg in lanț? Am mai incercat sa il tin într-un țarc dar a scheunat incontinuu, asa ca i-am dat drumul. Deci, de la ce varsta as putea sa il leg in lanț?

Răspuns Câştigător
| Banned993218 a răspuns:

Cand devine mai periculos, dar trebuie sa il inveti cam de la 3 luni in lant

3 răspunsuri:
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Alo,ti-ai luat un caine,nu un obiect, lantul la gat sa ti-l pui tu, Cainele nu se leaga, daca vede vreun vecin ca e legat risti sa te trezesti cu o ditamai amenda sau chiar la racoare, asa ca lasa-l liber si ocupate de educatia lui.

| Andreipop123 explică (pentru Addrriiaannaaaa):

Stiu ca poti primi amenda, doar ca nu am cum sa il tin in curte, asa ca, ori in leg in lanț ori il închid in țarc.