| Matei12345 a întrebat:

Ma gândesc sa îmi iau un Husky Siberian.Stau la curte în Sibiu, dar nu sunt sigur dacă ar fi bine pentru el.Ar suporta căldură primăvară si iarna?

1 răspuns:
| SEMIHA a răspuns:

Bună! Am un husky siberian de când era doar un pui și acum are aproape 4 ani de viață la mine. Acești câini iubesc zăpada și se adaptează ușor la frig. Căldura nu îi ucide, stai liniștit. Ca orice alt câine, va suporta schimbările climatice. Nu știu ce obiceiuri va prinde al tău, dar al meu mănâncă păsări și cam orice prinde mai mic decât el, îl "înșfacă", gen iepuri etc. Să fii atent la asta, au în sânge poftele astea de carne.