| ::::Diana::::: a întrebat:

Ma puteti ajuta sa aflu ce rasa este catelul meu? Arata ca aceesta din poza http://www.adoptiicaini.ro/imi-puteti-spune-si-mie-ce-ra sa-e-cainele-meu/ numai ca e mai portocaliu si la varful cozii este mai alb.As aprecia tare mult daca imi puteti da un raspuns.

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

E adorabil! Cred ca este totusi ceva corcitura cu pekinez.Sanatate si sa ai noroc de el!

| Black_Cherry a răspuns:

ori este pekinez ori este corcitura.

| Baiaaanca a răspuns:

Catelul este un metis de pechinez. Asta inseamna amestec intre 2 rase de caini. daca cumva el /ea este inca pui poate fi si din rasa de caini ciobanesc german

| Good Cat a răspuns:

Ala nu e bichon. E un fel de pekinez dupa cap si urechi, insa coada nu e de pekinez... o fi metis.
Vezi ca scrie si acolo pe site-ul care l-ai pus.
100 % e jumatate pekinez, am un ghem din asta de blana lunga cu coada creata, deci stiu ce spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bisonwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urat caine straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metis de pechinezwinking sg.winking

| DuffMckagan a răspuns:

Metis de pekinez in cel mai bun caz... daca vrei sa afli rasa intreaba veterinarul cand te duci sa ii faci vaccin sau deparazitare

| ::::Diana::::: explică:

Nu e ciobanesc german ca este caine matur.Are vreo 4 ani. Dupa mine e destul de batran.Cred.winkingDaca va ajuta cu ceva catelul este mascul.happy