| andiceasu95 a întrebat:

Salut, mi-am lasat cele doua nimfe sa zboare pentru a le face curatenie, iar am vazut ca la una dinte nimfe ii sta sa pice o pana si am vazut ceva sange pe pana si pe langa.
Este normal?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă e vioaie și jucăușă in continuare, nu ai de ce să îți faci griji. Mai ales dacă sângerarea s-a oprit.

http://casacuperusi.wordpress.com/2012/06/21/penele-de-sange-la-perusi/.

Verifică-i și 'piciorușele' poate ca s-a rănit la unul dintre ele, iar apoi s-a scărpinat, pătându-și penele.