| tigrul2 a întrebat:

mi am luat 2 perusi o femela si un mascul.faza e ca femela e mai mare decat el. sunt am2 pui dar la femela deja incep sa se stearga liniile de pe cap si nu mai are ochii negrii. intrebarea este pot sa faca pui?

2 răspunsuri:
| Sketch2 a răspuns:

Perusii pot sa faca pui de la vreo 4-5 luni cred, dar e indicat ca perusii sa aiba macar 1 an. Da, pot face pui.

| aaaaaaaaaaaaaaaabjgkfkda a răspuns:

O sa facă pui când ajunge femela la maturitate, colivia trebuie amenajata apropo. Perușii cresc repede oricum