| AmmAn a întrebat:

Mi-am luat de curand un catel (pitbull) si am cumparat primul vaccin de la un veterinar, si nu l-am facut acolo l-am luat si mi l-a facut o vecina (fosta veterinara) si nu am avut cum sa ii fac carnetul de sanatate. Ii mai pot face la al 2-lea vaccin?

1 răspuns:
| Siminaelena a răspuns:

Pai tu pentru fiecare vaccin primesti un abtibild care trebuie lipit pe carnetul de sanatate al catelului, si vecina ta banuiesc ca nu a avut de unde sa iti dea un asemenea abtibild asa ca atunci cand te duci la veterinar trebuie sa discuti cu doamna veterinar sa o convingi ca a facut primul vaccin, e mai complicat. Mai bine du-te la veterinar si vezi ce faci, Succes!