| Siscanu12 a întrebat:

Mi-am luat o femela perus galbena si un mascul alb si o femela de 2 ani albastra.Vinzatorul a spus sa pun femela galbena intro colivie si masculul in alta si peste o saptamana sa o pun la mascul, eu doresc sa se inperecheze Este bine asa sa fac? Şi daca perusica batrina incurca chiar daca nu are contact vizual cu ei? Si pot sa-i pun impreuna pe toti dupa vreo luna? sau cind?

1 răspuns:
| Serree a răspuns:

Nu poti sa ii pui pe toti in aceeasi colivie. Femela poti sa o pui cu masculul in cat timp vrei.