| alexalx1234 a întrebat:

Nu stiu daca am pus intrebarea la categoria corecta. Exista persoane in Romania pasionate de cosplay?

14 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu pe TPU laughing

| JicaContra a răspuns:

Da, dar slaba miscarea
singura data cand am vazut ceva, ceva, a fost cand am vazut Suicide Squad la cinema, o fata era imbracata, coafata si vopsita exact, ca Harley Quinn

| alexalx1234 explică (pentru JicaContra):

Romania e slaba la toate capitolele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| alexalx1234 explică (pentru anonim_4396):

Era de așteptat de la cea mai de rahat și coruptă țară din Europa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil, gasesti la nijikon. Am fost eu cu vreo 10 ani in urma, deci nu stiu cum e vremea acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, pare ca s-a desfiintat, erau si grupuri pe Facebook, dar poate ca au plecat din tara nu stiu, nu am mai vrbit cu cei cativa prieteni apropiati, am rupt legatura online. Eu cu vreo 10 ani in urma, abia implineam 18 atunci "cultura japoneza"(otaku) era "la moda", am fost ultima data la nijikon si apoi m-am indepartat pentru ca ma maturizasem, eu facusem si japoneza in scoala generala. Si am observat anii urmatori pe Facebook ca era un nou curent "fani korea". Acum nu stiu cum s-au mai schimbat lucrurile, eu am schimbat stilurile, probabil si ei si moda s-a schimbat, probabil stilul japonez a ramas in trecut.

| alexalx1234 explică (pentru anonim_4396):

Acum la moda sunt manelele, muzica proasta si prostia

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Manelele au fost mereu si pe vremea aia, vorbind de manele, unele sunt mai bune decat ce se pune la radio. Dar e vorba de rasism aici e o lupta trebuie sa se opuna. Si am observat ca unii mai copiaza manele si intra in top. Eu prefer electronica ca hardstyle care nu e in tara asta.
Si nu stiu la ce va tot referiti cand spuneti "prostie", probabil numai voi stiti la ce va ganditi. Comportamentul se invata, interactionezi cu ei si devii ca ei. Nu-i nimeni nascut sa fie "prost" ci se supune unor anumtie reguli si pare "prost" intre dusmani care nu ii inteleg regulile. Cam asta se intampla cu presa, arata numai un curent contra ce vrea publicului, copiii invata, cei mari sunt stresati.

| alexalx1234 explică (pentru anonim_4396):

Și eu ascult muzica electronică și mă ia boala când văd ce e în trending pe YouTube

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

big grin daca din intamplare vezi vreun video colectie de instrumentale cu titlu "goa mix" si o animatie fractal, il vreau si eu.

| Jilava a răspuns:

Da, cele care merg la comic con si etc...