| wolfman22 a întrebat:

O catea de talie mare (care este pe menstruatie)
Poate ramane gestanta cu un caine de talie mica?
Stiu ca suna. tampit.dar am 2caini si cateaua de talie mare este la ciclu..si cel mic.o miroase, si o cam cotaie.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu.

| Doctorfishadi a răspuns:

Ba se poate! Dar cam greu, depinde cat de mare este diferenta de talie! Nu asculta pe colegu', iti dau exemplul gainilor:O gaina normala de talie mare poate fi fertilizata de un cocos de gaina pitica! Asa este si la caini. Daca diferenta este extrem de mare este aproape imposibil dar daca diferenta este mai mica este extrem de posibil happy! Ca sa nu se poata imperechea cateaua ar trebui sa fie cam de 5 ori cat cainele, altfel se poate crede-ma.

| DenissaRoxana a răspuns:

Da, se poate. Am vazut pe strda o catea dw talia unui ciobanesc german imperecheata cu un caine de talia unui pechinez. Orice este posibil! Iti recomand sa sterilizezi cateaua!

| wolfman22 explică (pentru DenissaRoxana):

Are doar 1 an si 3 luni. vreau sa faca un rand de pui si dupa o sterilizez