| GragnatoLuca a întrebat:

O sa iau 2 porcusori de guineea si nu stiu ce sa fac cand o sa fiu la scoala si parintii la lucru. Sau ii pot lasa singuri fara sa ii ingrijesc 8 ore pe zi 5 zile pe saptamana? Aveti idei?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bianca18 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie nicio problema atata timp cat ai grija sa aiba suficienta mancare si apa cat esti plecat. E foarte bine ca iei doi porcusori, daca ai cumpara doar unul cu siguranta s-ar simti singur, cam asa sunt animalele. Eu nu am porcusori, dar am un iepuras si cere destul de multa atentie. Sa petreci timp cu ei cand poti si sa nu ii tii chiar tot timpul inchisi in cusca.

1 răspuns:
| Jxnxnxbz a răspuns:

Am avut avut acum 3 ani 2 porcusori care au facut un pui, si eu l am vazut din senin adica habar n aveam ca o sa existe, iar apoi mi am luat 2 surori fete(pentru ca ceilalti au murit) si nu stiu cum au facut 3 pui(deci nu erau fete mor) apoi au mai facut unul. Faza e ca poti sa ii lasi singuri 8 ore, doar asigura le dimineata si seara mancare si apa.