| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Pe la mine pe acasa tot vin patru porumbei voiajori, eu stiu ai cui sunt si vreau sa ii prind si sa ii duc acasa. Ei stau tot la mine, nici nu merg acasa. Dati-mi exemple de capcane pentru ai putea prinde (in afara de varianta cu cutia batul si sfoara / boabe legate cu sfoara) Cel mai bun raspuns primeste funda.

11 răspunsuri:
| user123654 a răspuns:

Sunt porumbei voiajori cu un motiv... Pentru că sunt ai cuiva anume. De ce vrei să-i prinzi, în condițiile în care sunt ai cuiva?

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru user123654):

Am spus ca vreau sa ii prind sa ii duc acasa

| user123654 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Care acasă?!?! Acasă la ăla care îi are? Chiar te deranjează atât de tare? De ce nu vorbești cu respectivul?

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru user123654):

Da acasa la prietenul meu, el mi-a spus sa ii prind si sa ii duc acasa

| user123654 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Ai spus „tot vin", prin care se înțelege că tot vin și pleacă. Apoi, în următoarea frază te răzgândești și spui „stau tot la mine, nici nu merg acasă"... Noi ce ar trebui să înțelegem?!

Deci nu se întorc niciodată la ăla? Înseamnă că nu sunt atât de voiajori pe cât se crede... laughing Observ că tu vrei să îi prinzi, însă nu te-ntrebi de ce nu se întorc. Poate că nu se îngrijește de ei, de-asta nu se mai duc „acasă".

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru user123654):

Si daca nu se ingrijeste de ei eu ce ar trebui sa fac? sa ii las tot la mine?

| user123654 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Stau cu tine în casă, de te deranjează atât de rău?

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru user123654):

Eu am cerut un raspuns. daca nu sti raspunde mai bine dai pace

| user123654 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Și eu ți-am cerut un răspuns, dar - dacă nu ȘTII (cu doi de i) să scrii -
mai bine dă-i o cratimă. Și lasă porumbeii ăia în pace, că nu ți-au făcut nimic. N-am mai văzut așa ceva, ce om deranjat... laughing

| AlexMarian17 a răspuns:

Eu cred ca ii vrei pentru tinelaughing cam in ce loc vin ei la tine acasă? Spune-mi ca sa facem o strategie.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru AlexMarian17):

Ei vin si stau pe casa, cand nu mai e nimeni afara coboara pe pamant