| adriantraian a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva care e diferenta dintre doua perechi de schiuri identice care au canturile ascutite la unghiuri diferite(in ce mod le influenteaza)?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu eşti schior de mare performanţă nu simţi nici o diferenţă dar un unghi mai ascuţit nu permite un derapaj pe suprafeţe ingheţate aşa cum unul mai larg, ar permite

| adriantraian explică (pentru sierra1):

Multumesc! Nu fac performanta, dar ma consider destul de bun (avansat/expert) si simt diferentele de la un schi la altul. Acum vreau sa imi cumpar prima pereche de schiuri si am vrut sa ma informez despre tot ce se poate.

| sierra1 a răspuns (pentru adriantraian):

Alunecare uşoară