| Grigg_Katalin_1999 a întrebat:

Poti dresa un caine la varsta de 1 an( a cainelui, logic)? Astept cat mai multe raspunsuri si argumente. Merci :X Funda daca imi si ziceti cum.

Răspuns Câştigător
| Madalina84 a răspuns:

De dresat trebuie de mic, ca atunci cand creste mare sa stie tot si sa faca acelasi lucruri, deci posibil sa poti, iar um sa o faci poti cauta mai rapid pe net decat sa astepti, link-uri site-ri si altele...

Succes!

4 răspunsuri:
| LetMeHelp a răspuns:

La orice varsta (a cainelui, logic) poate fii dresat.
Am avut un prieten care s-a apucat sa isi dreseze cainele la varsta de aproape 3 ani (varsta cainelui, logic).Si chiar a avut succes.

Trebuie doar sa gasesti metoda potrivita.

| Grigg_Katalin_1999 explică (pentru LetMeHelp):

Si care e aia? ca doar te numest "I Know"winking

| LetMeHelp a răspuns (pentru Grigg_Katalin_1999):

Pai...Cauta si tu pe site-uri de specialitate sau cumparati o care de dresaj.Depinde si de rasa cainelui tau.

| Andreicik a răspuns:

Da, e posibil. de lainceput trebuie sal dresezi prin metoda aruncatului cu batul. secretul e ca nu e voie sai dai altor persoane sa arunce batul. trebuie sa se deprinda cu tine...cite trei ore in fiecae zi (cite 15 min... treptat) timp de 3-6 saptamana va alerga dupa bat si til va aduce. sa nu-i schimbi batul!