| RaduIulianMilea a întrebat:

Prietena mea locuieste intr-un bloc de 10 etaje. La 8 sta o "tanti" cu 4 caini. Ideea e ca sunt "needucati" cainii aia. Nu sunt de rasa agresiva, nu sunt mari (sa zicem medii, dublu cat un bishon) dar unul din ei e agresiv. Eh, azi veneam de la magazin si cand sa ajungem la scara apare cainele si incepe sa faca urat la noi (sa latre si sa se dea, sa zic asa, la noi). Am zis sa ocolim si a inceput sa vina si sa latre spre noi (avem un caine, bishon, stiu cum latra cand are chef de >joaca-asta nu facea asa). Am luat de pe jos o bata de lemn si a fugit. Bun. Si vine stapana, dupa 2 minute, sa faca misto de mine ca m-am speriat de caine si ca nu musca etc. Tin sa mentionez, cand iese cainele din lift sare la picioare (nu stiu daca sa muste sau nu, dar te sperie) plus ca vine si latra si la cainele nostru. M-am certat cu ea si i-am zis ca daca se mai da la mine cainele sun la politie. Nu il are nici macar in lesa, nu mai zic de zgarda. Il lasa pe afara liber si se duce la treaba ei. Sta fix pe langa intrarea in scara. Intrebarea mea este: daca sun la politie, poate sa faca ceva politia? Adica ii da o amenda sau ma injura politistii ca i-am chemat degeaba. Cu toata dragostea mea pentru animale spun: daca ma musca nu mai stau de politie, ma apar cum pot, incluzand vatamarea saracului caine. Sunt eu exagerat? Nu am cum sa ocolesc, cainele sta fix in zona intrarii in scara. Multumesc si va rog, fara prea mult "hate"

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Poate sa ia amenda pentru ca nu il tine in lesa.

0 răspunsuri: