| alexcelmic a întrebat:

Salut, recent motanul meu a intrat în călduri, stă la geam și miaună foarte tare, l-am lăsat o noapte afară dar a venit bătut și de atunci e foarte posomorât și nu mai e la fel de jucăuș.
Credeți că ar fi o idee bună să îi aduc o pisică câteva ore în speranța că i-ar trece perioada asta?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, adu i

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mai bine îl castrezi după ce-i trece perioada asta, într-o zi o să-ți plece de acasă în căutare de gagici.

| alexcelmic explică (pentru supadeceapa):

Plănuiesc să-l castrez doar că e nebunia asta cu virusul și cam peste tot e închis. încerc să i aduc o pisică ca să-i treacă măcar o perioadă

| AwGenetix a răspuns:

Da, ar fi bine. dar cum o sa pleci din casă daca suntem toți in carantina? ce o sa motivezi? ca ai plecat sa-i aduci motanului tau ceva de putut?

| alexcelmic explică (pentru AwGenetix):

E vorba de o pisică a bunicii mele de vizavii, stau la sat, nu cred că e nevoie să motivez așa ceva ((:

| AwGenetix a răspuns (pentru alexcelmic):

Stati ma dracu in case.

| RaptorFabian a răspuns:

Adu-i o pisica. Mie nu mi-a plăcut niciodată să-mi castrez animalul (asta e pararea mea și doar atât). Însă gândește-te cum ar fi sa fiiii în locul lui. Am 2 câini și nu am castrat nici unul și nici nu am de gând și clar asta nu înseamnă că nu îi duc la veterinar însă nu-mi place mie sa am aniamalele castrare