| tiberiu009 a întrebat:

Stie cineva de unde as putea sa-mi cumpar un caine de rasa din Galati?

Răspuns Câştigător
| danutz2006 a răspuns:

Nu iti lua caine de pe olx sau pet-shop. Nu ai nici o garantie ca atunci cand va fi mare va fi un caine frumos si sanatos. E posibil sa iti iei o mare corcitura care acum sa ti se para ca este 100% de rasa si pe care o sa dai o gramada de bani.
Cauta pe net o canisa sau crescatori care detin ambii sau macar unul din parinti, mergi acolo, vezi cum sunt crescuti, ce conditii au, etc. Toti acesti factori iti pot influenta calitatea si comportamentul viitorului tau caine. Un caine mic care a fost obisnuit sa traiasca in mizerie iti va fi foarte greu sa il dezveti sa isi faca nevoile in casa, etc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi pe la pet shopuri. In Auchan, in Piata Centrala, prin Traian mai este unul.

| kta1999 a răspuns:

Caută pe OLX găsesti cel mai repede.