Întrebare recomandată | AlexG98 a întrebat:

Salut! Sunt incepator..care e diferenta intre lanseta si feeder?
2. Vreau sa merg la o balta sa ma invat si scrie in regulament ca nu e voie cu montura cu autointepare.ce inseamna asta?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 6Radu5 a răspuns:

Lanseta este batul tau de pescuit iar feeder este un stil de pescuit, adica pescuiesti pe fund pe scurt.Tu ai nevoie de o lanseta de feeder, cel mai bine mergi la un magazin de pescuit iar cei de acolo te vor ajuta.Montura cu autointepare este o montura in care pestele se agata singur, adica nu prea are sanse si de aceea nu poti sa pescuiest cu ea pe unele balti.Cauta pe net monturi fara autointepare ca gasesti multe.
Succes la peste!

| AlexG98 explică (pentru 6Radu5):

Da-mi link pentru monturi fara autointepare cu momitor..ca acum mi se par ca toate au momitor care se misca pe fir