| brabbit24 a întrebat:

Salut, tocmai mi am luat un caine din rasa Amstaff, dar am o dilema cu privire la rasa lui. Masa este Amstaff curat, tasu este Amstaff cu Ciobanesc, puiul meu este Amstaff? Culorile nu sunt de Amstaff dar forma corpului sunt. Si cu dresajul de la ce varsta e recomandat sa incep? El are 6 saptamani acum. Rog sa raspunda doar cei care se pricep.

Răspuns Câştigător
| Rihannax a răspuns:

Buna,cainele tau nicciodata nu o sa fie pur, doar ca i sa fie special, o sa fie mai mare si mai masiv decat alti pentru ca e combinat cu un ciobanesc.Si dresaju de la 6 luni

2 răspunsuri:
| ady123 a răspuns:

Nu cinteaza culoarea cainelui tot Amstaff ramane(maro,negru, alb, gri etc). Este Amstaff cu putine asemanari de ciobanesc dar daca pui o sa se imperecheza cu un Amstaff sau poate chir inca o data o sa iasa Amstaff

| ady123 a răspuns (pentru ady123):

Am scris corect numai ca TPU a dat asa, am scris nu conteaza, chiar si sa imperecheze nu stiu ce au facut astia