| Patrick20061997 a întrebat:

am 2 intrebari.de cate ori se da mancare la iepuri pe zi si la - cate grade pot rezista pui? iepuri Urias german

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| George_Gr_1995 a răspuns:

Salut!
Am avut iepuri și știu cam cum le place sa trăiască, cat despre mâncare este bine sa le dai sa aibă, de exemplu sa aibă în cușcă o leguma un fruct sa roada la el...le place sa mănânce non-stop sa roada mai exact, căldură ar fi ok sa fie cea la care te simți și tu relaxat, puii dacă sunt abia născuți stau intr-un strat de puf lăsat de femela și sunt destul de încălziți dar nu ii poți lăsa la 0 grade,dacă ii ții în casa e ok sa fie la căldura camerei,dacă tu te simți ok în tricou și ei sunt bine,sa nu le dai lucerna cu apa,asta sa fie pe primul loc ca dau în diaree și mor. Nu uita, lasa-le sa roada ceva mereu (mar, morcov, sfecla, varza etc)

| Claudiu1905 a răspuns (pentru George_Gr_1995):

Pentru ca li se lungesc dintii big grin n-ai zis. Dar daca ai cusca de lemn s-a rezolvat, o vor devora pe aceea

| George_Gr_1995 a răspuns (pentru Claudiu1905):

Da,la orice rozătoare le creste dinții și unghiile ...de aceea trebuie sa le dai un lemn dur sa îl roada și unghiile cică dus la veterinar dar nu cred ca e lege asta ...trăiesc și asa cu unghii