| SporeBox a întrebat:

Am doi pești betta dintre care bolul unia are un termometru care arată ca apa are 22, 23 câteodată 24 grade C. Ce ar trebui sa fac sa le maicreasca un pic temperatura macar la 28 grade? Vreau sa îmi răspundă doar cei care știu sa îngrijească un peste betta.

1 răspuns:
| JderuSalbatic a răspuns:

Eu i-as pune intr-un acvariu cu perete despartitor, sau daca sunt mascul+femela, chiar si fara perete, dar trebuie observati daca se inteleg. Temperatura creste numai cu incalzitor.