| krt0f1oR a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns.Am un pisoi ce a fost calcat de un caine mare, iar pisoiul nu se mai ridica, nu mai misca din picioare sau da din picioare cate un pic, nu se poate ridica, doar sta pe o parte si se chinuie + se da cu capul pe spate si miorlaie.Ce sa-i fac? E paralizata gen

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Chiar crezi ca noi pe TPU avem o solutie miraculoasa care sa inlocuiasca veterinarul?!?

e clar ca e foarte rau pisoiul, si in afara de veterinar DE URGENTA nu ai ce sa faci!
decat sa il omori sa nu mai sufere, insa e alegerea ta si NUMAI A TA!

10 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NASPA crying
nu stiu ce poti sa faci, poate sa te rogi, cica, ca la biserica sunt sanse la minuni!

| krt0f1oR explică (pentru Bizon95):

Nu l-am gasit. Cred ca l-au omorat cineva cat am fost plecat eu sau a murit elca sa nu mai sufere si l-au aruncat undeva.

| Bizon95 a răspuns (pentru krt0f1oR):

C'est la vie... DEH sad

| Denisa0954 a răspuns:

Du l urgent la veterinaaaar!

| BlackLight1987 a răspuns:

Încearcă să îl pui în picioare, daca sta e ok. Dacă vezi ca va cădea, probabil are ceva oase rupte, sau poate e de la coloana. Fugi cu el la un veterinar!

| krt0f1oR explică (pentru BlackLight1987):

Am incercat, se aseaza si asa ramane, capul nu-l ridica de la pamant.

| krt0f1oR explică:

Sunt la comuna, n-am la ce clinica veterinara sa-l duc

| krt0f1oR explică:

La veterinar n-am cum sa ajung.probabil o sa-l omor ziceti-mi o metoda rapida sau mai multe metode de a o face fara sa-l chinui si mai mult

| BlackLight1987 a răspuns (pentru krt0f1oR):

Nu il omorî, pune-l intr-un loc cald, pune-i niște apă lângă el și lasă-l. Poate are doar o fractură la picioare, și își va reveni. Lasa natura da isi faca treaba!

| krt0f1oR explică (pentru BlackLight1987):

Nu poate bea sa se ridice cum sa bea apa, fac cum zici tu, dar nu vad sanse