| Florin15VL a întrebat:

am nevoie urgent de un raspuns sigur la urmatoarea intrebare: am voie in tren cu 2 catei de 2 luni(ogar), am citit pe net ca ba trebuie sa le cumpar bilet sau daca sunt de talie mica merg gratis...nu stiu ce sa cred si nu vreau sa ma trezesc cu vreo amenda ceva sau sa ma dea jos din tren, calatoria in tren ar dura aproximatix 3ore jumate, deci cei care au trecut prin asa ceva ii rog mult sa ma ajute, multumesc anticipatbig grin

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Nu-ti trebuie nimic.ii pui intr-o cusca de aia de transport daca ai, daca nu intr-o cutie de carton, te asezi mai langa usa, chiar daca ai loc in alta parte.acum sunt vagoanele alea lungi si langa usa e loc mai mult.pui cutia jos si nu te intreaba nimeni nimic.bilet trebuie jumatate, pentru cainii mari, atat.am adus si eu, anul trecut.sa nu-i scoti din cutie in tren, ca se pot inbolnavi.chiar daca schiauna, lasa-i acolo.Dar, sunt frati?

| Florin15VL explică (pentru viotedy):

Da, sunt frati.Mie imi e sa nu ma trezesc cu o amenda cv pentru galagie sau mai stiu eu ce sau sa ma dea jos din tren, ca s-au mai intamplat cazuri din astea, oricum cateii sunt vaccinati, au carnet de sanatate...

| viotedy a răspuns (pentru Florin15VL):

Pai de ce ai luat frati? nu vrei sa-i imperechezi mai tarziu? sau sunt masculi amandoi? Eu am mers 5 ore jumatate cu el, cu trenul si nu m-a intrebat nimic controlorul si a trecut in fiecare statie pe langa cusca.sa nu le dea mancare cu 3-4 ore inainte, ca sa nu-si faca nevoile.si apoi, stai linistit ca acum trenurile sunt cam goale.

| Florin15VL explică (pentru viotedy):

Sunt baieti amandoi, unul il tin pentru mine si unul il vand. Multumesc de raspunsuri, mi-ai fost de ajutorbig grin

4 răspunsuri:
| paul55 a răspuns:

Pai daca is mici, nu cred ca trebuie bilet, dar daca trebuie, da si tu la omul care strange biletele cv acolo 5-10 lei, si se rezolva, sau pune-i intr-o punga sau cv ascunsi.