| TheAlex321 a întrebat:

Salut,TPU.Am o broscuta testoasa si in acvariu s aduna mizerie peste tot.Schimb apa la 2-3 zile. Vreau sa-mi spuneti ce as putea sa fac prin acvariu sa se adune mizeria doar acolo.

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu prea ai ce sa faci. Apa se va murdari din ce in ce mai repede cu cat creste broasca.

Poti lua un filtru puternic pentru a mentine apa curata si incearca sa ii dai mancare cat trebuie. Daca dai prea multa, ramane in apa si atunci ea se murdareste si miroase urat.

Pa.

| mihai69 a răspuns:

Trebuie să faci fundul acvariului în pantă - atunci totul se va aduna în colțul cel mai de jos.
Mai poți pune și o pompă cu filtru cu recirculare.