| IonelVasile a întrebat:

Am o intrebare?
Daca imi fac un canal de Youtube si pun meciuri pe canal as putea lua copyright?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e filmat de tine, nu.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Daca materialul are drepturi de autor atunci ei copyright, si acel copyright este valabil DOAR daca videoclipul este postat pe canalul oficial, daca este postat pe un canal neoficial cu 100-200 abonati atunci poti sa-l iei fara nici-o problema.

| G30rGe a răspuns:

Nu, nu o să îți iei copyright atâta timp cât videoul pe care vrei să-l prezinți nu este deja pus pe YouTube pe un canal oficial.