| casian503 a întrebat:

Am o problema o boala mi-a rapus jumatate din populatia din acvariu adica din 7Tetrazona 4Xifo(1 mascul si 3 femele) 1Betta(Femela) si 2Molly(femele)
Acum au mai ramas doar Betta, 6 tetrazona si 1 Xifo (Femela) intr-un acvariu de 50L
Acum la petshop mi-a spus ca a fost o ciuperca dar daca ar fi fost o ciuperca nu ar fi murit Toti? Adica da dupa ce am fost la Petshop am Spalat, Dezinfectat decorat tot acvariul de la 0 adica nimic din cel vechi nu mai era acolo
Acum eu cred ca ei au murit de la sters cand aprind Neonul de la acvariu se ascund toti unde este umbra asa ca nu prea le mai dau lumina
Intrebarea este: as putea sa iau mai multe Femele de Betta adica am una si daca as mai lua 5 ca sa fie mai multe?
Sa adaug si un Mascul Betta?
Problema este ca Tetrazoanele sunt foarte periculoase pentru Masculi Betta si foarte rele si nu stiu cum sa scap de Tetrazone pentru ca mai nou inoata pe o parte toate tetrazoanele si sunt decolorate ajutor
Dau funda

3 răspunsuri:
| AL_ID_2000 a răspuns:

Daca ai in oras, iti poti lua de la Animax. Eu mi.am luat

| casian503 explică (pentru AL_ID_2000):

Animax-ul din Timisoara nu are echipamente sau pesti ce au legatura cu apa sarata ci doar cu apa dulce

| AL_ID_2000 a răspuns (pentru casian503):

La mine in oras au si cu apa sarata