| Ionut0988764 a întrebat:

Am o problema va rog ajutati-mă, acum ceva timp am prins niste sobolani iar cainele meu a omorat unul, problema este ca si sobolanul a muscat cainele de fălcuță, i-a curs sange cainelui. Poate declanșa o boala? Daca da, ce ar trebui sa ii fac?(nu ma pot duce la veterinar in stare de urgenta si nu prea as putea sa ii cumpar tratamente) deocamdata ii dau plicuri si cereale pentru caini... poate isi revine.

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai sobolanii sunt purtatori de mai multe boli...
Pune-i si tu niste apa oxigenata sa cureti rana, asteapta sa se ucuce si eventual niste Baneocin pudra ca sa se vindece si sa nu faca vreo infectie locala.

| Ionut0988764 explică (pentru alina2k18):

Gata am rezolvat cainele este bine!

| DuckDodgers0 a răspuns:

Poti merge la veterinar, sau il poti chema acasa, daca nu faci asta poti merge la o farmacie veterinara si sa intrebi asistent de acolo ce iti recomanda, grabeste-te!

| Ionut0988764 explică (pentru DuckDodgers0):

Gata! Cainele este bine!