| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

Am observat 2 porumbei voiajori cred ca sunt care stau la streasina casei. Cred ca in curand femela va depune ouă. Faza e ca eu am un spatiu special amenajat pentru ei, un coteț special. Nu stiu cum sa ii fac sa stea acolo. Am incercat sa le pun o capcana pentru a-i prinde si a-i baga acolo dar nu a functinat. Ce idei aveti?

1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Incearca seara cand este intuneric, daca ai acces fara sa faci zgomot.o sa ii prinzi, daca nu punele mancare in curte si o sa ii inveti in cotet pana la urma, sau ateapta sa creasca puii, ei cresc repede in doua saptamani ies si in doua sunt mari (mananca singuri) si ii duci in cotet apoi o sa vina si cei batrani la ei.Sa fie postasi nu te chinui cu cioicani, sa fie si frumosi colorati sau albi merita altfel iti aduci doi ca lumea cu nari mari.