| Baraghin_Robert_1989 a întrebat:

Am schimbat apa la pesti totul ok. A 2 a zi vad pe sticla ca si cum a facut condes(in interiorul acvariului) am zis ca na, poate e ceva de la gradele acvariului. Am spus sa incerc sa sterg ca nu se mai ducea acea chestie..Nu se stergea usor deloc.E ca un fel de crusta foarte foarte subtire zici ca a transpirat acvariul. Oare sa fie de la solutia anti alge? Nu stiu cum sa ma exprim dar sper ca ati inteles

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Buna,

Ai folosit apa de la robinet? Acea crusta reprezinta depunerea de piatra. Se ia, dar nu asa usor. Folosesti solutii anticalcar? Apa e prea dura si de aceea ai patit asta.

Ca sa nu mai dai bani pe solutii, inainte de a schimba apa, pune-o 2-3 zile la decantat, fie o fierbi. Daca apa este foarte dura, ar fi bine sa folosesti solutii sau sa cumperi apa potabilahappy

Succes!