| WestxD a întrebat:

am si eu o intrebare: cam la ce temperatura se intretin perusii?(pasari, papagali)
dau funda, multumesc

2 răspunsuri:
| AlexandruMMM a răspuns:

Cam intre 0° pana la 35°c. Depinde la ce temperatura sta de obicei.Ar putea sa moara si la 5-6°c

| 463257524 a răspuns:

Depinde. Daca îi ti in casa, temperatura camerei este numai buna (18-22 grade), iar daca ii ti afara intr-o voliera, pot rezista pana la 14-15 grade, iarna trebuie încălzită. Vara pot rezista pana la max 35-37 grade (le amenajezi o cadita cu apa sa se racoreasca). Iti spun din experienta proprie, si mie îmi plac perusii foarte mult, am si cativa la bunici. Funda?