| Patrick20061997 a întrebat:

am un Amstaff de 2 luni puteți să îmi spuneți ce calciu sa ii dau și cum ajunge sa aive musculatura dezvoltata la maturitate? Îmi spuneți cate ceva despre aceasta rasă trebuie înscrisă la poliție? Se mai face cuparea la urechii?

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

Salut!
Ca hrana Hrana Royal este indicata pentru ei.
mai mult si intelepte sfaturi gasesti aici,o adresa de un real folos tie.
Sa iti traiasca micutul,sa fii bland cu el,daca vei fi agresiv,asa va deveni si el cu tine si cu cei din jurul lui, foarte agresiv, si in timp va duce la nebunie, devenind incontrolabil, un fapt regretabil.si va trebui sa al porti in botnita toata viata lui, chiar tu ne-avand incredere in el!

Mult succes!

https://ziarmm.ro/despre-temperamentul-cainilor-din-rasa-amstaff-2/