| Petrut76 a întrebat:

Salut, TPU am un câine ciobanesc german în vârstă de 7 luni dar nu latră, înainte era foarte speriat probabil a fost bătut de fostul stăpân, ma poate ajute cineva cu un remediu sa înceapă sa latre?

Răspuns Câştigător
| Mihai0101 a răspuns:

Provoacal la joaca stimuleazal fa exercitii cu el sunt foarte destepti.Insa uni dintre caini pur si simplu nu latra sau nu vor laughing
ai mei ma innebunesc atata latra cateodata ma enerveaza latra intruna po-ti sa-l aduci la mine ca al invata ai mei sa latre.
Trebuie dus undeva cu ceva caini ce latra pichinezi sau orice rasa si asa va invata si el.

2 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Ar fi ideeal sa-l duci cu niste caini care latra si asa sigur va vrea si el sa latre sunt aproape sigur de asta.