| Freky229 a întrebat:

Am un caine tekkel de 3 ani la bunici, ma duc in fiecare saptamana acolo, in casa lui i-a pus bunicul meu multe paie si i-am pus si eu + o geaca veche mai subtire dar o scoate afara si am pus altceva si aia o scoate afara. Poate rezista la frig? Are multe paie si o sa-i mai pun peste cateva zile cand ma voi duce. Ajutati-ma cu un raspuns sa-i mai pun ceva langa paie? Rezista la frig? Daca mai trebuie pus ceva ce fac ca sa nu mai scoata hainele din cusca lui?

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Ori bati paturica, haina sau materialul respectiv in cuie.ori o poti lasa asa si sa ii pui o usita culisanta la gaura custii..cum sunt cele de la usa din filmele americane...Atunci se va pastra muult mai bine caldura si nu va intra asa mult frig in cusca.
Spor la batut cuie!

5 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Tu şi bunicul tot aşa dormiţi? Printre paie şi o geacă veche mai subţire?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fiecare se gospodareste cum ii place, nu-i place = scoate afara. Teckel nu e caine sa stea iarna afara nici la cusca. Doar daca vrei sa-l omori.
http://doctor-vet.ro/......protejezi/

| nugasescusernameliber a răspuns:

In mod normal cainii doar cand sunt puiuti trebuie protejati de frig, 3-4 luni, ar trebui sa reziste.
Banuiesc ca stau la curte, ar putea in serile geroase sa-l bage undeva de exemplu intr-o pivnita, in grajd, garaj, etc sa nu bata frigul direct pe el.

| LupuC13 a răspuns:

Daca vrei sa nu mai scoata geaca, prinde-o in cuie ( pe care le bati 3 sferturi apoi le indoi sa nu se loveasca),.
Cainii sunt foarte rezistenti la frig, au pe blana un strat de grasime care ii protejeaza ( deci sa nu il speli)
Si sa nu aiba cusca in bataia vantului sau in curent.

Funda?

| Freky229 explică (pentru LupuC13):

Mai astept raspunsuri.