| sorinel98 a întrebat:

Am un Cane Corso si cand il duc in lesa cand ma duc e bine dar cand ma intorc trage si i se inroşesc ochii, ce sa fac?

1 răspuns:
| annaxz a răspuns:

Unde sa-l duci? La plimbare? Fii mai explicit... Cane Corso este o rasa predispusa schimbărilor de comportament. Am un metis cu Cane Corso si-ti spun ca trebuie sa fii foarte prudent cu el, ai grija ce faci. Daca e vorba de plimbare, te sfatuiesc sa ii iei zgarda de forță. Eu personal nu am treaba cu cainele meu, am ham la el, dar ca sa ii corectezi mersul o poti faci cum ti-am spus. Nu ii face rau, cunosc pe cineva care are la cainele sau zgarda de forta si a scapat de tras. Treaba cu inrositul ochilor n-o inteleg... In ce fel? Tesutul de sub ochi sau ei in sine?