| George3313 a întrebat:

Am un Ciobanesc German, are varsta de 6 ani si este putin dresat,stie comenzile de baza sezi,culcat, aport, urma si asteapta. Doresc sa stiu daca il pot dresa si alte lucruri la aceasta varsa, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Diagn a răspuns:

Hei! Se știe că rasa Ciobanesc German este renumita pentru că învață destul de rapid și îi poți dresa să facă aproape orice, de asemenea poliția folosește această rasă pentru a găsi droguri sau alte lucruri după miros.
Dar, din cate știu eu, ei receptează cel mai bine ceea ce dorești să-i înveți când sunt pui, iar al tău având 6 ani poate fi mai greu. Dar dacă zici că știe comenzile de baza, s-ar putea sa îl poți dresa să facă și alte lucruri. Știu și eu un Amstaff care la 5 ani a învățat să stea jos când îi spui "sezi" laughing