| Psksjns a întrebat:

Salut TPU! Am un ciobănesc german de 2 ani și un maidanez, problema este că ambii sunt masculi și când se întâlnesc se iau la ceartă (ciobănescul german sare mereu la bătaie...)țin să menționez că ciobănescul german a crescut cu maidanezul până la vârsta aproximativă de un an (atunci au apărut problemele între ei și i-am separat) există vreo cale de a rezolva problema?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Februar30 a răspuns:

Contacteaza o scoala de dresaj, poate te ajuta cu sfaturi, eventual lectii de dresaj.

| Saraaa2345 a răspuns:

Încearcă pe unul din caini sa îl ți tu iar pe celalalt tatăl tău (de exemplu) și sa le puneți botnița și lesa. Încercați să îi țineți "nas în nas" daca se înțelege asa, dar botnița și lesa sa o aibă amândoi. Când se mârâie le spui "nu i voie" și ii separați câteva secunde sau minute, dupa aceea ii puneți din nou față în față. Poate o sa se înțeleagă.