Întrebare recomandată | Davidovski a întrebat:

Am un motan cu puroi la gat, i-a cazut blana si ii curge sange/puroi, nu stiu ce e. Cum l-as putea trata, daca se mai poate.

Răspuns Câştigător
| Anabela777 a răspuns:

O data mi-a zis un veterinar ca cele mai bune medicamente pentru animale sunt cele pentru oameni. Am avut si eu o pisicuta cu puroi la ochi si mi-a zis sa ma duc la farmacie sa iau nu mai stiu ce. Ma rog, du-te la farmacie si cere-i farmacistei un medicament eficient împotriva puroiului la gat. Alta solutie n-ai avand in vedere ca ai zis ca n-ai un veterinar in sat. Succes.

9 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cum nici noi nu suntem mai presus de tine in ceea ce priveste studii de medicina veterinara, nu putem sa ne pronuntam cum sa il tratezi. Cel mai bine il duci la veterinar.

| Yurisa a răspuns:

Noi nu suntem veterinari

| zăGhost a răspuns:

Trebuie dus la veterinar urgent.

| Davidovski explică (pentru zăGhost):

Nu este vreun veterinar in sat si nu pot pleca din sat din probleme personale.

| PainTech a răspuns (pentru Davidovski):

Am un caine care a facut odata o rana destul de urata cauzata de lant. I-am dat cu Betadine a trecut. Desigur, nu stiu exact in ce stare e motanul tau.

| Shmooks a răspuns:

Din pacate acasa, nu prea ai ce trata la el, descrie mai bine problema. Ca asa nu imi dau seama.

| Davidovski explică (pentru Shmooks):

Este o infectie din interior, deci din interior ii iese sangele/puroiul acela din gat, din cap, etc.

| CorneaConstantin a răspuns:

Aproape m ai facut sa plang sad iubesc pisicile

| Nasteaf a răspuns:

Motanul clar este bolnav, poti incepe prin ai da vitamine si al du la veterinar