| yusufGbj a întrebat:

am un papagal nimfa si ii dau drumul in casa el se duce si mananca pamant de la o vaza cu o floare, de ce? Imi poate explica cineva, pateste ceva daca il las sa manance? Va rog raspundeti, dau funda.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El are nevoie de anumite substanțe minerale pe care nu le găsește în mâncarea primită. El nu mănâncă ca prostul, el știe ce face. Dacă pământul este cât de cât curat, poți să îl lași să mănânce o porție.