| BerneVdss a întrebat:

as dori sa ii cupez urechile catelusei mele Amstaff in varsta de 5 luni, si vreau intr-un anumit fel!
Ce ar trebui sa fac? Sa ma duc cu o poza ceva la medic?
As vrea ma lungi nu scurte! multumesc anticipat dau funda!

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Ar trebui sa lasi biata catelusa in pace cu urechile pe care le are. Ce ai cu bietele ei urechi? De ce sa chinui bietul catel degeaba, doar pentru un moft aiurea?

| denideni2000 a răspuns:

Biata catelusa! Dc s-o chinui? Las-o asa cum este! Eu nu-s de acord nici cand matusa cheama veterinarul sa le taie urechile puilor nou-nascuti! Oricum ar fi cainele urat-frumos-maidanez-de rasa in inima ta este frumos oricum deoarece-l iubesti, Funda?

| 96SeB96 a răspuns (pentru denideni2000):

Hey asa li se fac anumitor caini, cum la rottweiler'i li se taie coada la amstaff se cupeaza urechile, e o chestie estetica + de asta ai mai putine sanse sa se infecteze la urechi, mai ales ca lor le sta f. urat cand au urechile ridicate tocmai de aia se cupeaza ca sa arate bine.

| denideni2000 a răspuns (pentru 96SeB96):

Nu-mi pasa ca arata bine! Nu sti sa citesti? In al doilea rand chestia cu infectiile : daca stapanul are cu adevarat grija nu o sa se intample nimic. prostia amestecata cu superficialitate a voastra ma calca pe nervi

| denideni2000 a răspuns:

Unu la mana n-am pitbull ci caucazieni, doi la mana nu ma intereseaza ce e in linkul ala dar poti sa-i faci ce vrei pocitaniei tale de caine dar eu nu o a pocesc un caine ca al meu....ca sa te oftici : cred ca nici nu ai caine la cum vorbesti despre ei