| MayaandSasha a întrebat:

laughing)
As vrea sa-mi cumpar un perus femela, dar problema este ca am acasa un mascul de aproximativ 2 ani. Este foarte speriat si fricos si de aceea musca foarte tare.
O colega mi-a spus ca daca mi-as cumpara o femela s-ar putea sa o omoare, deoarece este mai mica si nu s-ar intelege.
Ce imi recomandati sa fac?
Cu justificare va rog...
Nu as putea sa cumpar mascul ptr ca s-ar bate intre ei...

2 răspunsuri:
| Andi123456789 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa scapi de masculul ala care il ai tu (vindel, doneazal, bagl in alta cusca ) si apoi sa iei un mascul mai tanar si o femela tot de aceeasi varsta si va fi mai bine pentru ca masculul pe care il ai tu este bătrân si nu prea se mai integrează cu o femela mai tânără. Daca vrei poți cumpara de la mine un mascul alb cu putin albastru in unele parti. Sper ca te-am ajutat.

| MayaandSasha explică:

Si daca mamei mele ii place atat de mult de el incat nu vrea sa-l dea pentru nimic din lume?
Avand in vedere ca un perus traieste in medie 10 ani, eu cred ca nu este batran (batran ar fi de la 5 ani in sus)...