| SporeBox a întrebat:

Azi am fost la pet-shop sa îmi mai cumpăr un peste betta dar avea numai masculi și eu am un mascul și mi-a zis femeia de acolo ca lor le trebuie femela doar când este perioada de împerechere dar trebuie sa ii dau 3-4 ca le omoară pana rămâne una. I se întâmpla ceva dacă nu are femele in perioada de împerechere? Eu nu aștept puiuți plus ca este destul de costisitor sa ii aduc 3 femele și sa le omoare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un beta, a trait 4 ani happy si a fost singur, el si cu un crevete. A murit de ziua mea sad

| ionut16001235 a răspuns:

Nu este necesar. Eu stiu ca femelele se țin separat de mascul si se introduc in timpul perioadei de împerechere. Angajații de la pet-shopuri ar fi in stare sa spună orice minciuna pentru a face vânzare!

| SporeBox explică (pentru ionut16001235):

La pet-shop-ul la care am fost nu cred ca a mintit ca avea numai masculi si pana a doua zi se vand toti.

| Ana137 a răspuns:

Nu,nu cred.Imperecherea nu este neaparat necesara.